Muži potrebujú nielen dobré jedlo ...

Autor: Slavka Kmeťová | 24.1.2014 o 0:10 | Karma článku: 11,85 | Prečítané:  2667x

Veľa žien sa sťažuje, že si ich partner nevšíma, že ich odmieta fyzicky, je unavený, nerozpráva sa s nimi.. Staré porekadlo hovorí, že láska ide cez žalúdok. Iste s tým môžeme súhlasiť. Láska všeobecne. Keď s radosťou a láskou pripravujem jedlo pre svoju rodinu, dávam tým najavo, že ich milujem, že mi na nich záleží. Chcem, aby boli spokojní, dobre najedení, lebo vtedy aj starosti vyzerajú znesiteľnejšie. S plným bruškom je svet krajší.

 

Ako sa správame, keď čakáme návštevu? Pripravíme občerstvenie, upravíme sa, sme v dobrej nálade, snažíme sa, aby sa u nás cítili dobre a prišli aj nabudúce.

Takto isto by sme sa mali správať aj voči členom našej rodiny. Vítať ich s úsmevom, v dobrej nálade, tešiť sa z toho, že sa v poriadku vrátili domov.

Ale ako to v skutočnosti je? Vítame ich s úsmevom? Alebo hneď vo dverách spustíme, kde boli, že zle kúpili, nevyzuli sa atď.? Ako to robíte vy?

Netreba podceňovať to, ako sa doma správame. Ako doma vyzeráme... mali by sme aj našim blízkym dávať najavo, že sme radi, že sú doma s nami, že si nevybrali iné miesto, kde strávia voľný čas.

Možno našim deťom je celkom jedno ako vyzeráme, majú vlastný svet, určite to ale nie jedno vášmu partnerovi. Je síce pekné, že do práce sa snažíme vždy upraviť a vyzerať v rámci svojich možností čo najlepšie, ale prečo nie aj doma, pre neho, našu lásku? O čo je náš partner horší od našich kolegov?

Nemyslím to tak, že doma máme chodiť v kostýme a lodičkách, to určite nie... ale dať si na seba pekné a pohodlné domáce oblečenie namiesto starých vyťahaných teplákov a zástery (neverili by ste, koľko žien to robí) určite nie je problém. Keď vás váš partner vidí usmiatu a sexi krútiť sa okolo šporáka, určite sa k vám rád pridá a pomôže. Nehanbite sa, kľudne ho zapojte, aspoň ste spolu, máte možnosť porozprávať sa, vtipkovať a flirtovať ...

O to radšej si pôjde s vami ľahnúť a dá vám prednosť pred športovým programom... lebo ste ho nabudili, navnadili, má sa na čo tešiť. Tým, že vám pomôže a zapojíte aj deti, vám ostane viac času pre seba. Pre vás dvoch. Budete menej unavená. Budete sa cítiť sexi a ocenená.  Mne môj muž pomáha rád. Lebo vie, že sa mu to oplatí, odmeňujeme sa navzájom. Nehovorím, že nikdy nepoviem nie... ale nehovorím to často. Za vzťah máme obidvaja 100 % zodpovednosť. Poznáme navzájom svoje potreby a snažíme sa priebežne si ich napĺňať.

Aj vy sama budete mať väčšiu chuť na sex. Sex začína v hlave. U neho aj u vás. A muži nás vnímajú a vidia hlavne očami, tak mu doprajte príjemný pohľad na seba. Vyhoďte staré tepláky, vyťahané tričká a nočnú košeľu po starej mame. Kúpte si radšej pekné pyžamko, ak vám býva v noci zima.  Keď ste spokojná, máte chuť, keď ste nespokojná a unavená, chuť nemáte. Toto poznáme všetky. Ale presne toto prežívajú aj naši muži. Bývajú unavení, nespokojní.   A nespokojná, neupravená a ufrfľaná žena ich do postele nepritiahne. Muži sú radi, keď sa upravíme, ale neradi nás vidia s pleťovou maskou na tvári alebo v nátačkách. Ja som si počas nášho vzťahu išla ľahnúť v nátačkách len 2x. Sama som sa párkrát vyjadrila, že máločo pôsobí tak asexuálne ako žena v nátačkách J. A keď som sa pritúlila...no, pozrel na mňa so zhrozeným výrazom: to myslíš vážne???. Čakala som to, neurazila som sa, len som sa zasmiala a išli sme spať. Úplne som ho chápala. A ten druhýkrát som to už ani neskúšala J.

Doprajte svojmu mužovi to, o čom sníva. Zvádzajte ho, dávajte mu najavo, že vás priťahuje, že ho chcete. Nebráňte sa novým veciam. Tak ste sa rokmi zmenili vy, menia sa aj vaše intímne potreby. To, čo vám stačilo na začiatku vzťahu, je dnes málo. Netreba hneď všetko zatracovať. Skúste, uvidíte. Každý normálny muž ocení aspoň vašu snahu a ochotu, ak to aj niekedy nedopadne podľa očakávaní. My sa na takýchto neúspešných pokusoch zasmejeme. Nevadí, ak sa hneď nechytí a bude sa na vás podozrievavo pozerať.. ak ste to doteraz nerobili, je to pre neho šok. Zmena. A nepochopenie, či to myslíte vážne alebo ho len skúšate. Veď koľkokrát ste odmietli vy jeho?

Často mužov odmietame a obviňujeme ich z toho, že myslia iba na "to". Pozrite sa na to z druhej strany. Je predsa krásne, že aj po rokoch vzťahu po vás stále túži a priťahujete ho. Čo je na tom zlé? Prečo sa má cítiť vinný za to, že ho priťahujete, že vás chce? A keď to nemáme, keď si nás nevšíma, tak sa zase sťažujeme, že sa o nás nezaujíma... čo vlastne chceme?

Nevadí, že už je veľa hodín a vy ráno vstávate... dobrý sex nemusí trvať dlho, stačí pár minút. Nečakajú od nás každú noc akrobatické kúsky, len trochu nehy a pozornosti. A vy ráno vstanete možno unavená, ale spokojná. O spokojnosti vášho partnera ani nehovorím. A o to predsa ide, nie?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?