Keď sa rozhodneme odpustiť...

Autor: Slavka Kmeťová | 18.2.2014 o 8:12 | Karma článku: 9,49 | Prečítané:  1137x

... už sa k hriechom z minulosti nevracajme. Boli spolu roky, vychovali tri úžasné deti. A on si potom našiel milenku. Ona sa rozhodla riešiť to rozvodom. On nechcel. Stále ju mal rád, nechcel ju stratiť. Vedel, že je to len úlet. Ale rozviedli ich. Boli odlúčení niekoľko mesiacov, on sa snažil získať si ju späť, ona odmietala. Ale nakoniec sa k sebe vrátili. Uvedomila si, že ho má stále rada, nevie zabudnúť na tie roky, čo spolu prežili. O jeho láske už nepochybovala. Sú opäť spolu a šťastní ako keby mali dvadsať rokov. Až na to, že ona mu jeho prešľap pripomína dennodenne.  Vždy si nájde príležitosť, ako mu pripomenúť, že zlyhal a môže byť rád, že mu odpustila. Ale naozaj mu odpustila? Prečo má potrebu každý deň to spomenúť? Dokedy to vydrží počúvať? Chce ho ďalej trestať?  Určite jej to veľmi ublížilo, veď si to nezaslúžila, bola vzorná matka, manželka...  A aj tak si našiel inú.  

On si svoju vinu uvedomuje, vie, že zlyhal, nepotrebuje, aby mu to bolo stále pripomínané. Vie, ako jej ublížil. Dôkazom toho, že si to uvedomuje, je ako sa ku nej správa teraz. Ona má možno obavy a je to na mieste. Ale stále sa k tomu vracať? To asi nie je správna cesta ako zabrániť, aby sa to nestalo znova. Byť v strehu, to je v poriadku a väčšina žien aj tak vytuší, keď sa s jej mužom „niečo" deje.

Keď sa rozhodneme odpustiť a začať znova, urobme to poriadne. Naozaj začnime znova, s čistým štítom. To čo bolo, je minulosť, nevracajme sa k tomu. Urobme za tým hrubú čiaru. Žime to, čo je teraz. Ak si dávame novú šancu, vyrozprávajme si, čo nás ťaží, čo nám ublížilo, dajme von všetky svoje emócie, položme všetky otázky, na ktoré chceme dostať odpovede, ale potom to už pochovajme. Hlavne v prípade, že sme boli nejaký čas úplne rozídení. Odpusťme nielen jemu, ale aj sebe... Lebo to mohlo byť aj naopak. Nemalo by, ale stať sa to môže každému. Keby sme dostali druhú šancu, šancu na nový lepší začiatok, chceli by sme stále počúvať o našom prešľape?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?